احمد قدیری

احمد قدیری

پرودگارم! توفیق ده جز برای تو ننویسم و جز تو ملاک و معیاری بر ارزش گذاری نگاشته هایم نداشته باشم

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۱. هنگامی که «علی محمد باب» بر انحراف جامعه ایرانی مأموریت یافت، ابتدا صرفا خود را صاحب کرامت معرفی نمود، سپس باب امام زمان، بعد خود امام زمان تا اینکه برای خویش مقام ربوبیت و در نهایت الوهیت قائل شد و متأسفانه مرحله به مرحله هم بر عده ای مؤثر افتاد!

از منظر روان شناسی اجتماعی، اقدام وی کاملا هوشمندانه و بر «تست خریت» پیروانش متکی بود. طبیعتا اگر ادعای اول وی مقبول نمی افتاد، هرگز وارد مراحل بعدی نمی شد.

۲. اقدامی که آمدنیوز انجام می دهد نیز دقیقا مبتنی بر همین روش، یعنی تست خریت مخاطبان خویش است. اینکه تصمیم می گیرد دروغی را کش دهد (تلفن نمایشی فرمانده سپاه) یا ندهد (حضور بدل رهبری در میان زلزله زدگان کرمانشاه) با میزان فهم و سواد مخاطبانش رابطه مستقیمی دارد و شاخص تعیین آن نیز میزان بازخوردی است که از انتشار یک مطلب دریافت می نماید.

حکایت درستی است که تا پالان پذیر هست، پالان گذار هم هست...

نظرات (۲)

 • خاتمی فر
 • حکایت درستی است که تا پالان پذیر هست، پالان گذار هم هست...

  ما این حق رو نداریم به صِرف اینکه فردی یا مخاطبان از روی بی سوادی یا نداشتن اطلاعات کافی سمت یه رسانه نادرست کشیده میشه با کلمات و جملات ناجور تخریبش کنیم. ما خائنان و دشمنان  به حق مؤدبی داریم

  حکایت درستی است که نبود علم پذیرش هر عنصر  آلوده را راحت می کند....
 • خاتمی فر

 • مدنیوز و تست خریت


  کلمه خریّت در تیتر عواقب مختلف دارد.

  ۱-کلمه خریّت معنای خشنی دارد که مستقیم مخاطب رانشانه گرفته و نوعی توهین به مخاطب هست به طور عام احترام به مخاطب تحت هر شرایطی جزو اصول کاریست

  ۲-به احتمال قوی باعث  سوءتفاهم می شودو  پیش زمینه فکری شما را نسبت به مخاطبین مشخص کند مبنی بر اینکه شما عدم سواد کافی و بی تجربگی  مخاطب در مسائل این چنینی رو خریّت می دانید.

  ۳- این تیتر به نفع رسانه های مخالف است.رسانه های معاند در ادبیات نوشتاری و گفتاری و دیداری خود با کمال احترام بی احترامی می کنند.و ماهیت پنهانشان فاش نمیشود.

  ببخشید اینها فقط نظر است وگرنه شما خودتان استادید

  ارسال نظر

  نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.