احمد قدیری

احمد قدیری

پرودگارم! توفیق ده جز برای تو ننویسم و جز تو ملاک و معیاری بر ارزش گذاری نگاشته هایم نداشته باشم

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
 • ۲۶ مهر ۹۷، ۲۰:۵۳ - خاتمی فر
  چه عجب

به هر میزان که چندپارگی جامعه، امنیت زدا و در هم شکننده وحدت ملت است، یکپارچگی جامعه امنیت زا و ایجاد کننده وحدت ملی است.

اما این تحقق وحدت ملی هنگامی رخ می دهد که علقه های مشترک میان جمعیت های انسانی پدیدار و حفظ گردد، و اینگونه است که عموما زبان، نژاد، مذهب و فرهنگ مشترک، از مؤلفه های اساسی ملت سازی در طول تاریخ و گستره جغرافیا بوده است.

در این میان و برای ملت ایران اما آنچه بیش از همه مردم را به هم نزدیک و شکاف های مادی و معنوی را عمیقا پر کرده، بی تردید «محرم» و ماتم جانکاه سید الشهداء، حضرت ابا عبد الله(ع) است، آنچنان که فقیر و غنی و بی قید و مقید را در ازمنه و امکنه ای واحد گرد هم آورده و از همه مهمتر، به تعاملی بی بدیل و مشفقانه با یکدیگر واداشته است. 

کدام رسم ملی یا مذهبی را سراغ دارید که ایرانیان اینچنین یکرنگ و یکپارچه به استقبال آن روند؟

البته دایره مستقبلین از نوروز نیز به میزان محرم و شاید افزون بر آن وسیع است اما نکته آنجاست که نوروز فاقد ویژگی تعاملی، یکدست سازی و در هم شکنندگی شکاف های اجتماعی است.

توضیح آنکه در نوروز اولا نهایت تعامل، در دید و بازدیدهای فامیلی خلاصه می گردد و گامی فراتر از آن نمی رود، و ثانیا شکاف های عمیق و آزار دهنده مادی و معنوی فراوانی در نوروز نمایان است. چنانچه هفت سین برخی مزین به قرآن و بعضی آلوده به مسکرات است و مسافرت برخی درون شهری و بعضی برون کشوری است و قس علی هذا...

نظرات (۳)

💠 محرم و اربعین میعادگاه تمدن بشری

🔍 محرم ماهی است که تمام وجوه اسلامی و انسانی را در خود جای داده است.همه ی حجت مسلمانی و همه ی حجت انسان بودن به معنای واقعی در این ماه نمود پیدا می کند.

1⃣ واقعه عاشورا به جهت حضور افراد با تفکرات و ادیان مختلف در کنار امام حسین و مبارزه با باطل وجوه معرفتی و شناختی عمیقی را برای اسلام در بر دارد.

2⃣ جلوه گری حق و باطل در محرم و عاشورا کاملا بارز است، حتی وجوه فکری امام حسین برای دینداری و آزادگی،نشان دهنده تفکر عمیق ایشان به نوع زندگی و احترام به افراد با تفکرات و ادیان مختلف است.

3⃣ پیاده روی اربعین یک اجتماع عظیم برای مسلمانان و حتی غیرمسلمانان و انسانهای آزاده است و همه ی اندیشه های بشری نیازمند این سفر برای ایجاد تعاملات روحی و فکری هستند.

4⃣ ایران در آینده نه چندان دور باید به فکر نوعی تبادل فکری ودینی و فرهنگی در این اجتماع عظیم باشد متحدان میدانی خود مانند لبنان،عراق،سوریه، فلسطین،تعدادی از کشورهای آفریقایی،چین ، روسیه و اجتماعاتی از ادیان مختلف از هر کجای جهان را وارد این برنامه کند که بازخورد دینی و اتحاد لازم را در تمام زمینه ها بدست آورد.

✅ این یک فرصت استثنایی برای ایران و اسلام است.این اجتماع و برنامه می تواند در هیاهوی اسلام ستیزی که در سطح جهان جاریست منشأ تمام حیات معنوی بشری باشد.


 • به خانم خاتمی فر
 • در تاریخ مشخص است که قیام امام حسین به علت عدم رعایت  قوانین صلح نامه امام حسن بوده .اما خانم خاتمی فر  ایا مذهبی ها می تونن  از زندگی مردم محافظت کنند ؟
  ایا ورود  تمایلات و هیجانات و اعتقادات مذهبی اینده فرزند من را تضمین می کند  ؟یا بر عکس مملکت داری چیزیست که ربطی به این مقوله ندارد ؟
  شما نگاه کنید اقای قدیری ابیانه بزرگ اکثر فرزندان انگلیسی را زنا زاده می خواند 
  این نشان می ده که ما با مذهبی هایی روبرو هستیم که عناد و مشکل با دنیا حس می کنند و تا اخرین داشته هامون را صرف نابودی کافران می کند .
  مذهبی انقلابی ایرانی کمترین رابطه ای به حس میهن دوستی ندارد و ان را پدیده شوم می داند .پس کشور را رها می کند و تمایلی ندارد ارزش پول حفظ شود و در مشکلات اقتصادی طولانی دلش برای مردم نمی سوزد و نگران حزب الله لبنان هست 
  کسینجر می گوید ما با یک کشور روبرو نیستیم و با یک عقیده در گیریم .
  پس از 40 سال وضع کشور را ببینید .هرچه که زمان فتنه 57 ایراد گرفته شد الان در ورطه نابودی هست !!!!!!!!!!!!!!!ایا شما کمترین دلسوزی برای کشور عزیزمان را دارید ؟
  صلح و پیمان صلح بستن با هر کشور در هر دوره زمانی مطلوب است اما در برابر چه کسی و به خاطر چه چیزی باید صلح کرد؟! این صلح باید به قیمت بدست آوردن یا حفظ یک چیز باارزش باشد اعتقادات مذهبی در هرجای دنیا پشتوانه مردم هست اما خواسته های مردم هم بسیار مهم هست جامعه ای موفق است که مردم و نهادهای اجتماعی فرهنگی اقتصادی و سیاسی مختلف به خواسته های مشروعشون برسند.مذهب به تنهایی راه چاره نیست قدرت در بُعد اقتصاد.فرهنگ.سیاست در کنار مذهب و وطن پرستی موفق است.من خودم به یکسری روشهای اشتباه مذهبی ایراد دارم  و معتقدم یک جاهایی در روشها مشکلاتی وجود داره.اما مذهب در کنار اقتصاد و سیاست به اندازه خودش منشأ تحولات خیلی عظیم هست.مذهب نباید تنها ملاک خوشبختی و تحول یک کشور باشد.درکنار مسئولیتها در هر جنبه مذهب موفق عمل می کند دوگین مشاور و پدر معنوی پوتین در پیاده روی اربعین امسال شرکت داشت این فرد نظریه پرداز هست و  من مطمئنم  که شخص پوتین این فرد رو برای استفاده از ظرفیتهای معنوی اسلام در کنار پیشرفتهای اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و مذهبی روسیه فرستاده به این پیاده روی.حس میهن دوستی هم به ایمان اسلامیه هم به آریایی بودن هم به فن سیاست هم به فن اقتصادی .....به همه چیز بستگی داره.جبهه گیری در برابر دیگر عقاید اشتباه هست به نظر من .وضع کشور در دوران های مختلف دستخوش تغییرات مثبت و منفی بوده چه قبل انقلاب چه بعدش که بررسی دقیق میخاد.من در رابطه با این فرمایش شما که جناب قدیری بزرگ گفتن... خوب این در باورهای مذهبی ما مهم است ولی در غرب نه و دلیلی بر بد بودن انسانها نیست اما برای دین اسلام حرامه.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">